יוצרים ומשחקים עם ילדים

פעילות ומשחקים עם ילדים החל מגיל הרך ועד שנות בית ספר. משחקים התפתחותיים, הכנת צעצועים פשוטים ביחד, יצירה, אומנות שימושית לילדים ורעיונות נוספים לבילוי משותף.

8 מאמרים

 • בונים בית וכיסאות לבובות

  בונים בית וכיסאות לבובות

  אמא יצירתית ומוכשרת מספרת בתמונות איך בקלי קלות ליצור בית חלומות קטן למשפחת קיפודים. ולבסוף היא משאירה בונוס קטן ומרשים - הוראות ליצירת כיסא יפיפה העשוי מקרטון מיץ.

 • תיאתרון בובות ביתי – מגילת אסתר

  תיאתרון בובות ביתי – מגילת אסתר

  לפני הרבה הרבה שנים, בארץ פרס, בעיר שושן, בארמון גדול, חי לו מלך ושמו אחשוורוש... בואו להכין איתנו בובות תיאתרון קטנות שיראו לנו מה קרה בהמשך.

 • מכינים ראש דשא

  מכינים ראש דשא

  הכנת "ראש דשא" – שעת איכות נהדרת לכל הגילאים. מצטיידים במעט חומרים וכוס מים, מקדישים חצי שעה ,מתעזרים בסבלנות ותוך ימים ספורים יש לכם אי ירוק בבית. ההוראות והתהליך פשוטים מאוד, מתאימים לפעילויות יצירה עם ילדים בבית, בגן או בימי הולדת.

 • ילדים מציירים בצבעים - 2

  ילדים מציירים בצבעים - 2

  החלק השני של הכתבה מעת פסיכולוגית מרינה אוזרוב המוקדשת לציור משותף של הורים וילדים. הדגש של הכתבה הוא בעיקר על פיתוח יצירתיות ודמיון של הילדים תוך כדי הסתכלות על תהליכים השונים המתרחשים בציור. בחלק זה מוסבר מה ואיך כדי לצייר עם ילדים

 • הכנת נרות מגורדים

  הכנת נרות מגורדים

  שיעור על הכנות נרות משעוות דבורים מגורדת. כל התהליך כל כך קצר, פשוט ומהנה שמתאים גם לפעילות עם ילדים קטנים. אינסוף אפשרויות למתנות נהדרות לחנוכה או לקישוט הבית

 • ילדים מציירים בצבעים - 1

  ילדים מציירים בצבעים - 1

  כדי לצייר עם הילדים לא חייבים כישורים מיוחדים בציור או השכלה בתחום, אלא רק רצון, זמן ודמיון. כתבה מעת מרינה אוזרוב, פסיכולוגית המנחה חוגי ציור לילדים וקורסים על פסיכולוגית הציור להורים, מדריכה את הקוראים איך לארגן את תהליך הציור בבית.

 • שעת איכות - הכנת מגנטים למקרר

  שעת איכות - הכנת מגנטים למקרר

  יש לכם פעוט שאוהב לשחק במגנטים? אין לכם רעיונות לתעסוקת הילדים? זה הזמן להכין צעצועי מגנט הנדבקים לכל משטח מתכתי בבית ובחוץ: מקרר, מזגן, גדר. כל מה שעליכם לעשות הוא להצטייד בדבק מגע, מגנט ודמיון ולהנות מהתהליך יחד עם ילדיכם.

 • בובות אצבע ובובות כפפה

  בובות אצבע ובובות כפפה

  איך להעסיק תינוק בגיל הרך? מספר רעיונות למשחקים עם בובות אצבע ובובות כפפה. למה כדאי לשים לב בעת בחירה ורכישה של בובות אצבע או בובות כפפה.